اگر تلگرام فیلتر شود چه کنیم؟

اگر تلگرام فیلتر شد چه کنیم؟

سلام سلام، این روزا خبر فیلتر شدن تلگرام همه جا پیچیده و هنوز هیچ قطعیتی نیست که آیا این داستان موقت هست یا نه. از اون طرف عده زیادی کسب و کارشون رو بر پایه این ابزار ارتباطی گذاشتن اومدم یه تحقیق کردم که اگر تلگرام فیلتر شود چه کنیم که کمترین آسیب به کسب و کارمون بخوره.

[ویرایش جدید] این پست رو اولین باری که تلگرام فیلتر شد نوشتم، این روزا هم با کند شدنش انگار روند جدید فیلترینگ تلگرام شروع شده.

تو این ویرایش هم چند تا ابزار برا بک آپ گیری و هم برا آوردن کاربرا و مشتریا به کانال های جدید ارتباطیمون میگم.

ببینید طبق آماری که Business intelligence ارائه داده در سال 2017 میزان کاربران فعال اپلیکیشن های پیام رسان از کاربران فعال شبکه های اجتماعی پیشی گرفته.

حالا تو ایران به دلیل استقبال افراد از تلگرام و یه سری ویژگی های بسیار خوبش این امکان برا کسب و کار ها پیش اومد که ازش به عنوان کانال ارتباط با مشتری استفاده کنن، ولی اگه این خبر فاجعه بار حقیقت داشته باشه چی، این بیزینس ها چکار باید بکنن؟

نرم افزار های پیام رسان در مقابل شبکه های اجتماعی

این نتایجی بود که بهش رسیدم و دارم تو کار خودم استفاده میکنم و گفتم با شما هم به اشتراک بزارم، شما هم اگه تجربه ای در این زمینه دارید لطفا توی کامنت بنویسید.

قبلش بگم تا اونجا که میشه سعی کنیم از ابزار های دیگه استفاده نکنیم و پا فشاری کنیم که حقمون هست دوباره از تلگرام استفاده کنیم،  ولی خب محض احتیاط به بقیه پست هم عمل کنید.

بک آپ گرفتن

اول از همه در اولین فرصت و به محضی که سرعت این اجازه رو بهتون داد از پیام های ضروریتون و فایلها و تصاویری که به اشتراک گذاشتید بک آپ بگیرید، اگه این کار رو تا الان نکردید.

درصد زیادی از اینها محتوا هایی هستند که میتونیم تو شبکه های اجتماعی و جاهای دیگه ازش استفاده کنیم.

سایت تله وال این کار رو براتون انجام میده و با یه هزینه فک کنم ده بیست تومنی از کل اطلاعاتتون بک آپ میگیره.

کانال تلگرامتون رو فعال نگه دارید

اول که اصلا معلوم نیست که کاربر های کانالمون کی قراره بهمون سر بزنن، دوم اینکه این روز ها اکثرا به هر نحوی شده یه جوری تلگرام رو باز میکنن حتی شده خیلی کم و جالبه داشتم چک میکردم دیدم تعداد اعضای کانال هایی که کانالشون رو فعال نگه داشتن نسبت به کانال هایی که از پست گذاشتن دست کشیدن، ریزش کمتری داشته.

از اعضای کانالتون تشکر کنید و راه ارتباطی رو براشون باز بزارید

به هر حال شما یه سری مشتری وفادار دارید که این ها دائم به شما سر میزنن و به بقیه هم معرفی میکنن شما رو. این مشتریا رو باید تا اونجا که میشه حفظ کرد.

اگه ممکنه یه جوری ایمیل هاشون رو بگیرید مثلا با در نظر گرفتن یه جایزه کوچیک در مقابل ثبت ایمیلشون در خبرنامه.

یا هر راه دیگه ای که باعث بشه این ارتباط حفظ بشه مثل معرفی سایتتون یا آدرستون در بقیه شبکه های اجتماعی.

آها دلیل تشکر رو نگفتم، ببینید سرمایه اصلی هر کسب و کاری دارایی هاش نیست، مشتری هاش هست پس تا اونجا که میشه حس خوبی به مشتریها بدید تا تمایلشون برای حفظ ارتباط بیشتر بشه.

اگر تلگرام فیلتر شود، سراغ چه راه ارتباطی دیگری برویم؟

ببینید اشتباهی که اکثر ما مرتکب میشیم اینه که یه ابزار رو به عنوان تنها راه ارتباطی با مشتریامون استفاده میکنیم و بعد که اتفاقات این چنینی میافته کاسه چه کنم دست میگیریم.

ابزارهای ارتباطی این شکلی و شبکه های اجتماع بیشتر برای Engagement ایجاد شدن نه درآمد زایی، میشه ازش درآمدزایی کرد اما نباید به عنوان تنها راه ارتباط با مشتری بهش اتکا کرد.

اگر تا الان وبسایتی برای کسب و کارتون راه ننداختین پیشنهادم اینه که حتما این کار رو بکنید و روش زمان بزارید تا بین مشتریاتون شناخته بشه که اگه احیانا ابزار های ارتباطیتون به هر دلیل مسدود شد راه ارتباطتون رو از دست ندید.

بعلاوه اینکه خیلی مزایای دیگه هم وجود داره که موضوع بحثمون نیست. برای انتخاب نام دامنه سایتتون هم این مقاله میتونه کمک کننده باشه.

 ساخت ربات و گرفتن راه ارتباطی

خیلی وقتا کاربرای تلگرام سختشونه یا آنقدر انگیزه ندارن که بخوان سایت شما رو باز کنن و راه ارتباطیشون رو با شما حفظ کنن.

ولی با یه ایجاد انگیزه کوچیک میتونید کاربرا رو برا ارائه اطلاعاتشون ترغیب کنید و مثلا شماره تماس یا ایمیلشون رو بگیرد.

یه بخشی از کاربرای کانالتون برا مطالب و محتواهای ارزشمندی که دارید عضوش هستن، کافیه قول یه فایل از اون مطالب گلتون رو بدید به کسایی که تو رباتتون عضو شن و اطلاعات تماسشون رو ثبت کنن.

از ربات سازهای زیادی هم میتونید تو این زمینه کمک بگیرید مثل فرمالو ، بات ساز یا create your bot که اینکارو براتون راحت میکنه.

موارد مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *